KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Oljepastell 14761038
nr 1476 1038
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Oljepastell, "Rymdkurva" signerad, Pappannå, 68,5x18,5, yttermått inklusive ram: 72,5x22,5
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
måndag 20 juni 2022
kl 18:07:36
Olle Bonniér
Läs mer om Olle Bonniér